Következzen egy egyetemi terv, Gergely Sára Luca komplex terve - csak mert megkapó a részletekbe menő alapossága, a tisztasága, a terv előrehaladásának következetessége. Sok szó nem is kell hozzá: a rajzok kattintásra nagyítódnak - sajnos nem eléggé: a képernyőméret nemigen tudja átadni a rajzi finomságokat, de talán érződik így is az az EGÉSZre fordított alapos figyelem, ami a nagyléptékű döntésektől a kis, kézzelfogható részletekig áthat mindent: épületet, részletet, rajzot - ez vonatkozik a számítógépes feldolgozás finomságára, precizitására ÉS személyességére is.
A terv Fejérdy Péter konzultációja mellett készült.
Koncepcióm egy fiatal, az idő előrehaladtával egyre gyarapodó családra épül. Közel 6000 négyzetméteres terület áll rendelkezésükre, melyből fenn tudják tartani magukat. A termesztett zöldségek, gyümölcsök, haszonállatok mellett a méhészkedés a legfőbb forrásuk. (műleírás)
A modell és az fenti homlokzat az első félév, a Komplex 1. során készült (1:100-as lépték, kattintásra teljes tervlap jön be). A második félév indításánál a program racionalizálódott: kisebb alapterület mellett a homlokzati arányok, a tömegképzés is beérettebb, nyugodtabb lett (ld. még: K1 alaprajz).
Komplex 2.
Szerencsém volt, mert én igazából az egészet szerettem - jó feladatot kaptam (vagy választottam): szeretem az ilyen léptékű feladatokat, ha tehetném, csak ilyennel foglalkoznék.
Nagyon jó volt, hogy mindig ösztönözve voltam, hogy az apró részletek felől is döntsek, próbáljam meg kidolgozni azokat is. Tetszik ez a felfogás. Az én házam viszonylag egyszerű volt tömegét tekintve abszolút, talán a részletektől vált kedvessé, és személyessé számomra.
A racionalizált (és végigdolgozott) alaprajz.
Apró ravaszság a tégla csipkefalban nyitott igazi ablak - az alaprajzon jól látszik hogy a tömör részeknél megvastagodó fal a csipkék mögött ülőfülkékkel vár.