A Passzívház magazin a Németországban előretörő passzívház-építésekről cikkezik:
Egyre jobban nő a passzívház standard szerint épülő társasházak száma is. Magán és állami beruházásban is jó beruházásnak bizonyul a kifejezetten bérbeadásra épülő társasházi lakások építése. Magasabb bérleti díjat lehet lakásonként elkérni, hiszen a bérlőnek fűtési költségre kevesebbet kell költeniük.
Nem csoda a passzív társasházi beruházások gyarapodása. Egyre nő a kereslet a kis üzemeltetési költségű, de nagyon jó minőségű lakások iránt.
Ugyanitt egy cikk egy 144 lakásos társasházról:
144 lakásos lakóépület komplexumot alakítottak ki 4 építész közreműködésével Frankfurt kellemes lakóövezetében, műemléki környezetben.
Az egykori villamos kocsiszín területén műemlékvédelem alatt álló épületek szomszédságában épült a passzívház kritériumokat elérő társasház 2 szintes mélygarázzsal. Az egykori kocsiszín épületekben egy élelmiszer áruház kapott helyet.
Bár egy beépített városi környezetben (beárnyékolás) van a többlakásos lakótömb, mégis sikerült elérni a kompakt tömegformálással, a szinte hőhídmentes épületszerkezeti, ill., csomóponti megoldásokkal a passzívház kritériumot.
Az egyik épületszárny aljában egy óvoda is működik, amely természetesen szintén megfelel a passzívház kritériumoknak.
A falszerkezet vegyes. A vasbeton pillérváz mellett a falszerkezet favázas szerkezet ásványgyapot kitöltéssel. A falszerkezet a külső felületen még egy polisztirol réteget is kapott.
Az épület nem elzárt területen fekszik, egy sétáló utca határolja az egyik oldalon, így a tervezők fontosnak tartották, hogy a földszinti homlokzat felület egy téglaburkolatot kapjon. A homlokzati kialakításnál alkalmazták egy részen a régi téglaburkolatot, ill. ahhoz hasonló megjelenést.
A falvastagság 38 cm. Fontos volt, hogy ne legyen extrém falvastagság, hiszen természetesen itt is az üzleti szempontokat figyelembe kellett venni.
A lakások nagyon kapósak voltak, gyorsan értékesítették. 2900 Euró / m2-es áron keltek el.