A Dezeen híre: hat épületet neveztek az idei RIBA Stirling Díjra, köztük van a Londoni Olimpiai Stadion (terv: Populus), Chipperfield egy mukája és az OMA két terve is. A nevezettek:
- The Hepworth Wakefield, Yorkshire by David Chipperfield Architects;
- London Olympic Stadium by Populous;
- The Lyric Theatre, Belfast by O’Donnell + Tuomey;
- Maggie’s Centre, Gartnavel, Glasgow by OMA;
- New Court, London by OMA with Allies and Morrison;
- Sainsbury Laboratory, Cambridge by Stanton Williams.
A stadiont most csak a hazai mizériák (lásd: Puskás Stadion, tömeges kizárások) miatt emelem ki, és persze az olimpia közelsége miatt is - részletes ismertető cikk (és forrás) a Dezeenen; lásd még a témában a kiváló Berlini Olimpiai Stadiont (1936, 2004)
A cikk szerint a 80.000 férőhelyes stadiont a tervezett határidőnél három hónappal korábban fejezték be (!), és 10 millió fonttal került kevesebbe (!!!) az eredetileg előirányzott költségnél.
- A stadion bármikor lebontható és egy más helyen összeszerelhető - vagy akár méretében csökkenthető;
- A tervezők célja volt a létező leginkább fenntartható olimpiai stadion létrehozása, a felhasznált beton és acél minimálisra csökkentésével, megvalósítva ezzel a modern kor egyik legkönnyebb stadionszerkezetét.
- A lesüllyesztett küzdőtér miatt a megérkezés a stadion fél-magasságában történik, a látogatóknak így kevesebb lépcsőt kell megmászniuk.
- A stadiont víz veszi körül, így a jegyellenőrzés után sokkal szabadabban mozoghatnak a környéken, mint a stadionok nagy részében.
- A tervet áthatja az életöröm ("spirit of fun") - a tervezők szándéka volt a nagyon kellemes atmoszféra létrehozása; a kilátás minden egyes székből kiváló.
Lásd a tervek (2007) és a stadion "mission statementjének" részletes ismertetését a dezeen-en!