Az alábbiakban néhány koncepcióterv következik az idei Középülettervezés-2 félév múlt heti tervbemutatásából (Antal - Marosi - Oroszlány - Vannay tankör), a poszt folyamatosan frissül a beérkező tervekkel, érdemes vissza-visszanézni.
Csendes Bernadett: Tornaterem
A terv a nagy épületet a táj részeként képzeli el, ami a telepítéssel elválasztást jelent sportpálya és a játszótér között.
Horváth Marica: Home-office
A telepítés fő kérdése az utcakép zárása, de ezzel egyidejűleg a mögötte levő óvoda feltárásnak biztosítása. A félszinteltolásos megoldás a lépcsőt jó téri helyzetbe hozza, izgalmas átlátásokat eredményez (nem öncél: az alsó és felső funkciók összekapcsolódása miatt is fontos).
Villányi Olívia: játszóház
A terület térbeli és időbeli használati zónákra osztásával alakul ki a helyfoglalás.
A tiszta, egygesztusú tömeg alternatív helyfoglalások felvetését is megengedi:
Csanády Ábel: könyvesház & teázó
A terv jól reagál a háromszögű telek sajátosságaira, a nyitási-zárási igényekre, így a telepítésen túl már a ház majdani viselkedése is kezd kialakulni: érkezés, kertkapcsolat, kiszolgáló-sáv, stb.
Megyesi Gabi: piac
A piac fő kérdése minél gazdagabb köztérhasználat - a telepítés helyfoglalása egy határozottabb épülettel és egy előtte kialakuló többcélú térfoglalással alakul ki (ezt a modell még konkrétumok nélkül, egy absztrakt fedésként jelöli).
Holczer Eszter - a műgyűjtő háza:
Az épület a privát és nyilvános világ határán keresi az épület helyét, s keres az így kialakuló udvarokon-tereken lehetséges használatokat.
Vági Péter - turistaház:
Az épület a falu szélén nem házként, inkább egyfajta jelként, a táj (hangsúlyos) részeként jelenik meg, a hely (érkezés, búcsúzás) megjelölésével, érzékeny udvarlehatárolásokkal:
Lázár Dorka - kézművesház:
A terv a helyszín karakterére (lejtés az utcától, patak) és a funkció jellegére (egyéni-közösségi) egy izgalmas, inverz beépítéssel válaszol.
2013-03-15 18:41
2013-03-23 19:30