Beindult az akció: Timi (köszönet!) megkereste Kristin Faurestet a feladatunkkal.
Az alábbiakban az ő válasza következik (picit szerkesztve), jó sok olvasnivalóval - ezt talán néhány beszúrással színezem-súlyozom:
Kedves Timi!
Először azt javaslom hogy ezeket az anyagokat nézzétek át: Community-Supported Green Spaces. Ott találtok pl infót a védhető terek elméletéről - itt külön is letölthető: Defensiveable Spaces (ppt). (Ez nagyjából az építészfórumos cikk képanyaga lehet - mB).
A 15-os tömbről olvashattok a disszertációmban:
Tájépítészet és Döntéstámogató Rendszerek Doktori Iskola, a disszertáció itt:
- Community supported green spaces as an urban revitalization model for Budapest / Közösségi zöldterek szerepe Budapest revitalizációjában. (~100 mb, itt The Block 15 case study néven foglalkozik a területtel, 54-75. oldal - a magyar összefoglaló a 157. oldaltól! mB)
A disszertáció angolul van, remélem ez nem okoz gondot, de benne van egy rövid, magyar nyelvű összefoglaló is!
Nemrég a Böske brigád (önkéntes csapat) nekiállt egy közösségi kert projektnek pont a 15-os tömbben, nem tudom hol tart de esetleg a Finta Sanyit meg tudnad kerdezni: s.finta kukac sporaarchitects pont hu. (Vele azért lenne külön érdekes beszélni, mert építészként talán más oldalra tud rávilágítani mint a tájépítész vagy várostervező - mB)
A BÖSKE elnevezésű civil szerveződést azzal a céllal hoztuk létre, hogy Erzsébetvárost élhetőbbé, szerethetőbbé, emberibbé tegyük a helyi lakosság és mindazok számára, akik úgy döntenek, eltöltenek némi időt nálunk.
Ez azért lehetne hasznos, mert a csapat a legfrissebb infókat tudja a tömb jelenlegi helyzetéről, a lakókról, stb.
sok sikert és ha ezek nem segitenek, szólj!
kristin