Az imént emlegetett Johannes Kaufmann és (azt hiszem) testvére, Oscar Leo Kaufmann évtizedek óta dolgoznak előregyártott faszerkezetekkel, így természetes, hogy előregyárott, mobil kis faházaik, faház-elemeik is vannak.
(ZH utózönge).
És ugye nem kell hangsúlyozni, hogy az előregyártás, a gondos térképzéssel, és alaposan és körültekintően kidolgozott alaprajzzal reális építészeti válasz lehet a mobilitás, (akár) a hirtelen adódó (vész)helyzetek adta kérdésekre. Ennél a két típusnál nehezen választható szét a statika, a gyártás(technológia), a szerkezet, a tér - és ami az egészet összetartja: az már építészet.
Szabadonálló 43m2-es lakóegység, a honlapja a fenti címen - csupasz honlap, egy letölthető infó-dpf-fel, de ebből a pdf-ből sokminden kiderül. A kis alapegység 109.000 euró, az kb. 33 millió.
előregyártás, szállítás:
alap-alaprajz: kompakt, takarékos, praktikus - okos.
változatok: lakó és iroda:
Prefabricated happiness:
A 'System3' a jövő igényeire választ kereső innovatív építési rendszer - különösképpen ha a mobilitás, alakíthatóság, a fenntarthatóság igényeire gondolunk. A 'System3' házak könnyen elmozdíthatóak, bővíthetőek és élethosszig szolgálnak.
A rendszer egy tisztán kettéváló "kiszolgáló térre" és ún. "csupasz térrészre" bomlik ("naked space").
A "kiszolgáló tér" egy teljesen előregyártott blokk az épület egészét kiszolgáló lépcsővel, konyhával, fürdővel, gépészeti szerelvényekkel, hűtés-fűtéssel. A "csupasz teret" (az a térrész, amit csak az odahelyezett bútorok határoznak meg) a csupasz elemek határozzák meg: natúr faburkolatok, ablakok, burkolatok. Ezek a "csupasz" elemek is előregyártottak, a gyárból egyenesen az építési helyszínre szállítják, ahol minden összeállítható néhány nap alatt.
Milyen csodálatos: az elemek egymásra is helyezhetőek - ezek szerint önhordóak és ilyen szinten teherhordóak?
Jó lenne ilyen állapotban alaprajzokat látni.
- A honlapjuk: www.jkarch.at